Chrissie Summers Networth in 2026
| Metric | Details |
|---|---|
| Net Worth 2026 | $482.0K |
| Net Worth 2025 | $451.3K |
| Net Worth 2024 | $412.8K |
| Net Worth 2023 | $298.3K |
| Net Worth 2022 | $304.7K |
| Assets | Mercedes-Benz G-Class - $130K |
| Designer Wardrobe Collection - $25K | |
| Small Business Equity - Undisclosed |
Historical Valuation Chart
Known for living a luxurious life, Chrissie Summers boasts an impressive net worth of $482K, according to the latest report from May 2026. With an income of $136.0K per year and a hourly rate of $510.37, her lifestyle is very premium. Cruising in her Tesla Model 3, her elite star status is undeniable. In the realm of wealth accumulation, Chrissie stands shoulder-to-shoulder with affluent peers like Tawni Ryden.
Brooke London Vs More Celebrities Networth
The Wealth Reality Check
InteractiveEstimates based on 5% annual return on net worth. For educational purposes.
Early Life and Career
| Metric | Chrissie Summers's Data |
|---|---|
| Industry | Entertainment Industry |
| Years Active | 2009 – 2013 |
| Debut Work | an Actress (2009) |
| Famous For | Film Studio The Score Group |
| Official Profiles |
Career Timeline
Chrissie Summers's career graph rose rapidly after film studio the score group. Starting her journey with acting in 2009, she did a great job up to 2013. Chrissie's work is often compared to that of Mae Milano. Her high educational qualifications are behind her professional growth. Matching this brilliant career, her personal favorites are equally captivating.
Who is Chrissie Summers?
| Attribute | Chrissie Summers's Details |
|---|---|
| Birth Name | Chrissie Summers |
| Nick Name | Brooke London |
| Profession | Actress, Model |
| Date of Birth | January 4, 1989 |
| Age in 2026 | 37 Years |
| Birth Sign | Capricorn |
| Birth Place | United States |
| Nationality | American |
| Religion | Christianity |
| Ethnicity | Caucasian |
| Hometown | San Diego |
| Current Residence | United States |
Chrissie Summers (aka Brooke London) is an American personality who is famous all over the world for film studio the score group. As a capable actress, she was born on January 4, 1989 in United States. At the age of 37 years old in 2026, her Caucasian roots are reflected in her San Diego. Her Capricorn traits give her a passion similar to Freya Jade. Complementing this strong personality, Chrissie's physical stature further enhances her public image.
Chrissie Summers Relationships
| Relation | Chrissie Summers's Family |
|---|---|
| Father | Unknown |
| Mother | Under Review |
| Brother | Under Review |
| Sister | Unrevealed |
| Spouse | Unrevealed |
Apart from being a massive talent, Chrissie Summers is also a deeply caring person. She protects her family from the spotlight, proving that her loved ones come before fame. Her spouse, Unrevealed, is her ultimate inspiration. These beautiful relationships are just as impressive as her education.
Body Measurements of Chrissie Summers
| Physical Trait | Chrissie Summers's Stats |
|---|---|
| Height | 5 feet 3 inches (160 cm) |
| Weight | 53 kg (116.8 lbs) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Body Measurements | 32B-24-34 inches |
| Shoe Size | 7 US |
| Tattoos | Yes |
People often compliment Chrissie Summers on her blue eyes and blond hair. She boasts a height of 5 feet 3 inches (160 cm) and weighs 53 kilograms (116.8 lbs). Chrissie's 32B-24-34 inches measurements keep her in great shape, and her shoe size is 7 US. While her physical attributes are widely admired, Chrissie's intellectual journey is equally fascinating.
Education & Qualifications
| Education Level | Chrissie Summers's Details |
|---|---|
| School | San Diego High School |
| College | San Diego City College |
| University | University of San Diego |
| Qualification | Degree in Journalism |
Chrissie Summers’s story proves that a degree alone is not all that is needed for success. She completed her primary education from San Diego High School and then set about honing her craft. She later attended University of San Diego to earn a Degree in Journalism.
Portfolio & Accolades
Filmography
| Year | Title | Role |
|---|---|---|
| 2009 | Film Studio The Score Group | Actress |
Brooke London Favorites Things
| Category | Chrissie Summers's Favorites |
|---|---|
| Favorite Food | Pork Sliders, Chicken Tikka Masala, and Beef Stroganoff |
| Hobbies | Travelling, Swimming, Shopping, Party Lover |
| Favorite Destination | Bora Bora |
| Chinese Zodiac | Snake |
Behind the scenes, Chrissie Summers is an ordinary person with a unique world of her own. Chrissie loves eating Pork Sliders, Chicken Tikka Masala, and Beef Stroganoff. Her stress-buster is her Travelling, Swimming, Shopping and partying, which she always makes time for. Her favorite destination in search of peace is Bora Bora. This calm nature is often associated with the Year of the Snake Chinese zodiac sign. Along with these interesting choices, there are some more surprising trivia about her.
Interesting Facts about Chrissie Summers
-
Did you know that Chrissie Summers reportedly loves to wake up to the smell of Pork Sliders, Chicken Tikka Masala, and Beef Stroganoff first thing in the morning?
-
Did you know that she is always known as a highly attentive and top-performing student at San Diego High School?
-
Did you know that Chrissie Summers reportedly reads the comments on her Instagram account (@Chrissie) herself?
-
An interesting fact is that Chrissie has also bought a small holiday home in Bora Bora.
-
Her professors at University of San Diego still give examples of Chrissie Summers's intelligence.
Frequently Asked Questions
Chrissie Summers is quite fitness-conscious and maintains a healthy weight of approximately 53 kg (116.8 lbs).
In the industry, Chrissie Summers's work is often compared to that of other great talents like Brea Bennett and River Fox, highlighting her significant impact.
The most authentic source to know about her upcoming engagements is her official website: knownalytics.com.
Yes, she reportedly loves luxury cars, and her personal favorite is the Tesla Model 3.
Given her Degree in Journalism and passion, if Chrissie were not an, she might have pursued a successful career in a related field.
Born in United States, Chrissie Summers holds American citizenship and belongs to a descent.
As of 2026, Chrissie Summers has built an impressive financial portfolio, with an estimated net worth of around $482K. The majority of this wealth stems from her successful career as an.